Osedlejte koně, taste meč

No Comment 24 Views

Už jen pouhý měsíc nás dělí od vydání historické hry Mount & Blade: Ohněm a mečem, kterou na námět románové trilogie Henryka Sienkiewicze zpracovalo kyjevské studio Síč ve spolupráci s ruským vydavatelstvím Snowball. Toto unikátní RPG je postaveno na enginu RPG Mount & Blade, jež se stalo navzdory jednoduššímu grafickému zpracování jedním z největších překvapení posledních let.

Hra Ohněm a mečem čerpá ze svého "strýčka" maximum - stejně jako on nabízí jedinečný systém soubojů s chladnými, palnými a střelnými zbraněmi a dokonce i z koňského hřbetu, samozřejmostí jsou košaté dialogy a otevřený herní svět. Na rozdíl od "univerzálního středověkého světa" známého z Mount & Blade vás však Ohněm a mečem zavede do prostředí důvěrně známého - do východní Evropy 17. století. Zapojíte se do bojů a intrik mezi tamními velmocemi a bude jen na vás, zda se štěstěna usměje na Rzeczpospolitu, carskou Rus, výbojné Švédsko, kozáckou Ukrajinu nebo Krymský chanát.

Jednou z největších předností hry je maximální historická věrnost, takže se můžete těšit nejen na množství skutečných postav (či osob z románové předlohy), ale především na nepřekonatelnou škálu reálné výzbroje a výstroje s odpovídajícími statistikami. A protože se pohybujeme v žánru RPG, nemůže chybět ani vývoj postavy. Ten na rozdíl od většiny podobných titulů není svázán žádným systémem tříd, takže si svého hrdinu můžete upravit dle vlastního gusta.

Vydání hry Ohněm a mečem, plánované původně na konec února, bylo posunuto o týden na začátek března. "K tomuto kroku jsme se rozhodli proto, abychom mohli dát Ohněm a mečem větší prostor a pozornost, kterou si zaslouží," uvedl k tomu Pavel Mondschein ze společnosti CD Projekt. "V původním termínu se totiž premiéra tohoto titulu křížila s jinou historickou hrou - strategií Napoleon: Total War. Obě hry sice spadají do jiných žánrů, ale tematicky si jsou velice blízké."

Dodejme, že i tak u nás vyjde hra o poznání dříve než ve zbytku Evropy - dosud byly vydány jen ruská a polská verze, ostatní se teprve připravují.  Více podrobností o hře Mount & Blade: Ohněm a mečem najdete na stránce http://www.cdprojekt.cz/ohnem-a-mecem

Odpočinek si ovšem nedopřávají ani tvůrci původního Mount & Blade. Ti v současnosti dokončují datadisk s podtitulem Warband, jehož největším přínosem má být podpora multiplayeru. Datum světové premiéry je prozatím odhadováno na konec března; není však zatím finální a může se ještě změnit.

In : PC

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

What is 2 + 14 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math.
Trending Now