Homefront – všude dobře, v boji nejlépe

No Comment 25 Views

Společnost Comgad s neobyčejným potěšením oznamuje, že získala distribuční práva pro Českou republiku a Slovensko na blížící se akční hit Homefront od společnosti THQ, a to jak pro PC, tak i pro platformy  PS3 a X360. Na českém a slovenském trhu se tato hra objeví v den evropské premiéry, PC verze navíc v profesionální české verzi za vynikající cenu 999 Kč / 36,99 €.

Děj hry Homefront je zasazen do blízké budoucnosti, kdy hospodářská, energetická a společenská krize ochromí  současné velmoci. Nastalé situace využívá soustátí Severní a Jižní Koreje a postupně se ujímá vlády nad světem.  Zdaleka ne všude jsou však vítáni s úsměvem: v anektovaných oblastech přežívají ohniska odporu. A do jednoho  takového se dostanete i vy v roli Roberta Jacobse, bývalého pilota u (bývalého) amerického námořnictva. Podaří  se vám vyhnat okupanty z vlastní země? Či aspoň z rodného města? A z vlastního zápraží?
 
Žánrově Homefront spadá mezi FPS; svým pojetím se však od ostatních takovýchto her výrazně liší, a to především způsobem vyprávění příběhu. Není to žádná náhoda. Vytvořením scénáře byl pověřen John Milius, z jehož pera pochází  například kultovní snímek Apokalypsa (Apocalypse Now, na serveru www.IMDB.com hodnocen jako 38. nejlepší film všech
dob). Homefront opouští tradiční šablonu akčních stříleček, ve které je příběh vyprávěn především v animovaných sekvencícha samotné mise slouží především k přesunu z bodu A do bodu B. Místo toho se klíčové momenty odehrávají před vašima očima ve chvílích, kdy jste sami uprostřed hry, a tím vás vtahuje do zdejšího živoucího světa.
 
Do vydání hry je sice ještě daleko, už nyní však započaly práce na její lokalizaci do češtiny. "Překlad jsme  nastartovali již v průběhu prázdnin," říká Pavel Mondschein, vedoucí vydavatelské sekce Comgadu. "Dáváme si hodně  záležet na tom, aby byla lokalizace na špičkové úrovni a aby dotvářela atmosféru, kterou je Homefront prodchnutý." O kvalitách hry Mondschein nepochybuje. "Bude to černý kůň počátku roku 2011, o tom není sporu. Ostatně nejlepším  ukazatelem kvalit Homefrontu je fakt, že se o něm začíná v médiích i mezi hráči tolik mluvit už nyní, půl roku před  plánovaným vydáním. U titulu, který se nemůže opřít o žádnou slavnou licenci, není pokračováním zavedené série a který  navíc vyjde až po Vánocích, to je skutečně velice brzy," uzavírá Mondschein.
 
PC hra Homefront vyjde na českém a slovenském trhu v české verzi za cenu 999,- Kč/36,99 € v prvním čtvrtletí roku 2011.  V prodeji bude též anglická verze pro platformy PS3 a Xbox360 za cenu 1499,- Kč / 54,99 €.
In : PC

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

What is 3 + 8 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math.
Trending Now