Gran Turismo 5 na pultech prodejen

No Comment 19 Views

Společnost Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) a Polyphony Digital Inc dnes přivítaly příchod jedné z nejočekávanějších her všech dob - Gran Turismo 5 se dostává na pulty prodejen exkluzivně pro herní konzoli PlayStation 3. Nejlépe se prodávající závodní simulátor na světě se vrátil, a je větší, nabízí více hloubky a mnohem víc zábavy, než kdykoli předtím. Na trh přichází tři různé edice; Standard Edition stojí 1849 Kč, edice Collector’s Edition 2110 Kč a edice Signature Edition 4750 Kč - Gran Turismo 5 přináší takový herní zážitek, jaký na trhu dnes zkrátka nenajdete.

Díky vizi a energii prezidenta společnosti Polyphony Digital Inc. a tvůrce série Gran Turismo, Kazunori Yamauchiho, se s každým dalším dílem laťka v oblasti kvality designu a technologie fyzického modelu neustále zvedala. Gran Turismo 5 není žádnou výjimkou a tvoří nový standard v oblasti graficky, prezentace a  hratelnosti.

Při uvedení pán Yamauchi řekl: „Gran Turismo 5 je představitelem nejnovějšího milníku cesty, po které kráčíme již deset let. Naše vize i zkušenosti jsou na takové úrovni, že přitáhly pozornost celého motoristického světa. Výsledkem je testovací prostředí, herní prostředí a prezentační místo motorizmu, vytvořené na bázi závodního sportu. Dnes se realita prolíná s virtuální realitou: od svědomitého vytvoření existujících vozidel až po nové definování budoucnosti motoristického sportu v podobě modelu Red Bull X1.“

Nový závodní simulátor obsahuje více než 1 000 licencovaných vozidel od těch nejlepších světových výrobců. Hráči zde naleznou unikátní mix nových a starých aut, běžných sériových aut, čistě sportovních aut a supersportů, přičemž všechny jsou vytvořeny s dech vyrážejícími detaily. Za všechny můžeme jmenovat Mercedes-Benz SLS AMG, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Murciélago LP 670-4 SuperVeloce, GTbyCitroen, McLaren MP4 12C a Nissan GT-R – jediný problém bude vybrat si, které vezmete provětrat jako první. Pokud ovšem nedáte přednost autobusu VW Samba.

Kromě obrovské škály vozidel ze závodní minulosti i z přítomnosti nabízí Gran Turismo 5 také pohled do budoucnosti – model Red Bull X1. Red Bull X1 je výsledkem unikátního partnerství mezi Kazunori Yamauchim a expertem na aerodynamiku z týmu Red Bull Racing, Adrianem Neweyem. Jejich úkolem bylo vytvořit dokonalé závodní auto bez omezení jakýmikoli pravidly a normami. Výsledkem je koncept "Red Bull X1 Prototype". Tým Red Bull Racing dokonce angažoval jezdce světové série Formula 1 World Champion, Sebastiana Vettela, který s autem udělal virtuální testy a komentoval nastavení tohoto vozidla pro hru Gran Turismo 5. Skutečný model v životní velikosti bude představen zítra na slavnostní akci v Madridu na počest uvedení hry Gran Turismo 5 na trh.

Když se zaboříte do sedačky a vyrazíte na ty nejlepší světové okruhy, určitě budete podvědomě cítit vůni kůže z potahů. Vyberte si z 26 měst s více než 70 uspořádáními – najdete tu legendární okruhy, jako Nürburgring a Mazda Raceway Laguna Seca, všechny vykreslené ve vysokém rozlišení. A pokud by ani to nestačilo, hra Gran Turismo 5 přichází s prvkem Course Maker, pomocí kterého si můžete vytvořit své vlastní tratě, otestovat si na nich hranice svých možností, nebo si jednoduše vyberete oblíbenou trať a vychutnáte si zážitek z řízení vozidla.

Je čas podráždit svoji soutěživost a prožít nejhlubší možný zážitek z on-line závodění vůbec. Soutěžit můžete až proti 15 přátelům nebo nepřátelům na síti PlayStation®Network, popichovat je odkazy na nástěnce, sdílet své fotografie a vytvořené tratě, nebo je můžete obdarovat autem nebo herními předměty. Toto vše budete mít na dosah i po přihlášení na stránku http://www.gran-turismo.com/, kde zadáte své PlayStation Network ID. GT My Home je to správné místo na řízení vašeho portfolia vozidel a sledování vašeho postupu ve hře. Také vám umožní přístup do privátní závodnické klubovny, kde můžete čekat na zahájení dalšího závodu a zároveň studovat protihráče v živých vstupech, nebo můžete přeskočit na prohlížení vašich dovedností.

Oblíbený kariérní režim je zpět, ale v Gran Turismo 5 se nazývá „GT LIFE“. V novém režimu „GT LIFE“ se nezměnilo základní testování řidičských schopností, možnost účastnit se závodů a kupování dražších a rychlejších aut. Ale způsob, jakým během své kariéry „žijete“, je rozdělen do dvou samostatných režimů – A-Spec a B-Spec. V režimu A-spec pracujete jako pilot závodního automobilu. Sami usednete za volant, budete se zlepšovat a postupně jezdit jeden závod za druhým.

Těm, kteří chtějí více než jen požitek z jízdy, přináší Gran Turismo 5 šanci překročit čáru boxů a v režimu B-Spec se věnovat alternativní kariéře vedoucího týmu. Budete pozorně sledovat konkurenci a pracovat na silných stránkách svých jezdců s umělou inteligencí, aby dokázali vyhrávat závody. Režim B-Spec je unikátní funkcí hry Gran Turismo a pomůže vám vylepšit své závodní umění ještě o jeden stupeň výše, protože z vás udělá důvtipného stratéga.

Gran Turismo 5 přináší mnoho nových technologií, ale nejvíce ohromující jsou vizuální efekty. Dokonale to ilustruje „plynutí času“, které zabezpečuje střídání jasných slunečných odpolední, červánků při západu slunce a přicházející noc. Noční efekty jsou jedinečné, protože prostředí před vámi osvětlují přední světlomety vašeho auta a zvířený prach je ozářen světly vašich zadních obrysových světel. Tyto přirozené každodenní jevy jsou právě to, co dělá hru mnohem realističtější. Gran Turismo 5 také přináší úplně novou modelaci poškození. Až 200 vozidel bylo vybráno a pečlivě zpracováno zvenku i zevnitř, takže každé promáčknutí a škrábanec se stává skutečně bolestivou záležitostí.

Éra 3D je již v plném proudu a ke hře Gran Turismo 5 přidává ještě více vzrušení a dojmů. Při použití televizoru kompatibilního s formátem 3D a 3D brýlí můžete zažít ultra realistický zážitek, jaký jste určitě ještě nezažili. Mezi další velké prvky patří unikátní funkce skenování tváře, která využívá kameru PlayStation®Eye pro PlayStation 3. Díky technologii rozpoznávání tváře můžete pomocí kamery PlayStation Eye otáčet hlavou doprava a doleva a v šíleném tempu hry se zároveň bude měnit i váš zorný úhel.

Andrew House, prezident společnosti Sony Computer Entertainment Europe, dodal: „Gran Turismo je víc než jen naše úspěšná franšíza, je to vitrína herního průmyslu a představitel jedinečného zážitku a zábavy na PlayStation 3 a v síti PlayStation Network. Pokud jste někdy snili o určitém vozidle a chtěli byste vědět, jaké to je usednout za jeho volant, potom je hra GT5 přesně pro vás.“

Více než tisícovka aut, globální komunita jezdců, nejslavnější závodní okruhy světa a jízda vašeho života – to je Gran Turismo 5. Vychutnejte si ohromující realizmus, impulsní nárůst fyziky, vzrušení z vysoké rychlosti a plnou nádrž mezinárodního motoristického půvabu během závodění s přáteli doma nebo on-line proti šampiónům z celého světa. Vybudujte si stáj těch nejlepších vozidel, které kdy jezdily po asfaltu. Jste připraveni na jízdu svého života? Gran Turismo 5 je dostupné ode dneška na pultech obchodů, a pouze pro herní konzoli PlayStation 3.

In : PC

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

What is 14 + 9 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math.
Trending Now