Galatron Blasts off from the Czech Republic (cesky a Anglicky)

No Comment 26 Views

Running Pillow is proud to announce that Galatron has just been released! Galatron is a space shooter game in a physics-powered universe where you can compose your unique spaceship from various attachable components.

Galatron is a top-down space shooter game. In the game you start as a commander of a pathetic, poorly-equipped space ship. Then you can sign up to various arenas to battle with other commanders to gain money and upgrade your spaceship to a massive killing machine. As you climb the ladder of pilots you must compete with harder and more intelligent opponents with better equipped spaceships.

What makes the game really remarkable and different from other games is the physics-powered universe. Each fight takes place around a central planet so your spaceship, projectiles, all debris etc. are influenced by the planetary gravity field according to physics laws. Another great aspect of the game is that each spaceship is composed of attachable components (engines, weapons, energy panels, shields, mine layers..etc.). Each component has its own health and can be destroyed separately. That makes a great impact on gameplay.

Galatron can be played in two modes. The first mode is Career mode where you sign into the arenas and climb on the ladder to defeat The Emperor. The second mode is Skirmish mode where you can make a custom fight of 2-4 players. Players can be either computer AI players or your friends.

Features:

  • Futuristic 3D graphics
  • Physics-powered universe
  • Design your own spaceship using over 40+ upgradeable components
  • Career and Skirmish game modes
  • Choose one of the three races that suits you the best
  • Challenge your friends or AI computers

For more information, visit www.galatron-game.com
Or you can directly download the demo at www.galatron-game.com/download.html

Running Pillow je nezávisle (indie) herní studio o dvou lidech. Právě jsme dokončili práce na našem prvním projektu Galatron. Jsme sice nováčky v indie průmyslu, ale doufáme, že naše hry se stanou brzy velice populární mezi hráči. Na Galatronu jsme pracovali asi 1.5 roku ve chvílích volna mezi prací/školou, takže někdy bylo opravdu těžké sebrat síly a projekt dovést do zdárného konce. Věříme, že se Galatron bude mnohým hráčum líbit, jelikož Galatron je v mnoha spektech unikátní a zábavná hra.

Co je Galatron? Galatron by se dal specifikovat jako "vesmírná střílečka viděná shora". Ve hře začínate jako pilot s tou nejubožejší vesmírnou lodičkou. Postupně přes opakované bitvy s ostatními piloty ziskáváte peníze, za které mužete svou vesmírnou loď předělat ve stroj, se kterym si můžete troufnout i na ty nejsilnější protivníky. S postupem po žebříčku pilotů se střetáváte stále se silnějšími soupeři s lepšími loďmi a vybavením. Vaším cílem je vyšplhat na první místo žebříčku a střetnout se s doposud neporaženým Vládcem vesmíru.

Co činí hru opravdu nezapomenutelnou a čím se liší od konkurence je její fyzikálnímy zákony ovládaný vesmír. Každý boj se odehrává kolem centrální planety, která svojí gravitací působí na vaši loď, projektily, úlomky atd. přesně podle fyzikálních zákonů. Dalším unikátním aspektem hry je fakt, že vaše loď se zkládá z mnoha komponent různého typu(motry, děla, panely, šíty, minonosky atd.) a je jen na vás jak a z kterých komponent si loď sestavíte. Každá komponenta může být následně v boji ustřelena. Tento systém má skvělý dopad na hratelnost.

Hra může být hrána ve dvou módech. Prvním z nich je kariéra. To je vlastně mód popsaný výše, kde se zapisujete do arén a snažíte se dostat na první místo v žebříčku a porazit Vládce. Druhý mód je skirmish(šarvátka) mód. V tomto módu si můžete zvolit s kolika protivníky chcete bojovat (2-4). Protivníci mohou být buď AI počítače nebo vaši kamarádi, kteří s vámi budou hrát na jedné klávesnici. Ve skirmish módu se nikam nezapisujete, ale bojujete v jedné aréně s vašimi protivníky a opět si vylepšujete loď a snažíte se býti ten nejlepší.

Jak můžete vidět Galatron je hra s mnoha možnostmi a doufáme, že přinese svěží vítr do herního průmyslu.

Galatron je určen pro operační systmémy WindowsXP/2000/Vista, ale již pracujeme na portech pro Mac OS X a Linux.

In : PC

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

What is 10 + 7 ?
Please leave these two fields as-is:
IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math.
Trending Now